box...
15.12.2007
- posilujte v posilovne
- az si budete myslet ze uz mate celkem svaly tak muzete boxovat do pytle
- vemte si sebou kamarada ktery vam bude drzet kopacak(vyfoknuty)
- vas kamarad bude na vas stim kopacakem utocit a vyse budete snazit uhybat a zaroven do nho boxovat
- nesmite behem treningu prestat posilovat
- aspo dvakrat dene behat alespon 3hodiny
- byt co nejbitejsi
- pri souboji tancujte a krijtesi hlavu a zaroven bricho a hlavne solar
1.O boxerskou vložku mimo ring se postarali protagonisté šestého duelu, trenér Gruzínce Siproshviliho a Velozo z Kuby. Přestávky vyplnil exhibicí světový šampion ve freestyle-karate Roman Volák a ženský boxerský duel mezi Arletou Krausovou a Terezou Lukešovou.
David Ploc (ČR) vs Radek Janoušek (ČR), do 79 kg
Oba boxeři začali odvážně a nebojácně a ve druhém kole se probralo i publikum. Tempo drželo i v dalších kolech, bodované údery padaly na obou stranách. Na Janouškovi byl více vidět úbytek sil, poslední zbytky si nechával až na samotný závěr, ale na aktivnějšího Ploce to nestačilo a ten se radoval z vítězství.
Magomed Abdurakhmanov (Rusko) vs Vladimír Fecko (ČR), do 69 kg
Oba se asi dívali na předchozí zápas, protože začali ve stejném duchu, aktivně, rozdávali údery. Druhé kolo začal lépe Rus, zatlačil našeho do rohu. Ale vzápětí byl napomínán za údery do týla a tempo polevilo. Soupeři často končili v klinci a zápas tak byl neustále kouskován, Až v samém závěru třetího kola jsme viděli hezkou sadu úderů od Rusa. Na začátku čtvrtého kola šel Fecko k zemi, Abdurakhmanov vycítil příležitost a vrhl se na našeho boxera jak rozzuřený býk. Fecko se opět poroučel k zemi a rozhodčí zápas raději ukončil, KO pro Rusa.
Rastislav Kováč (ČR) vs Andrej Sarkozi (Slovensko), do 66 kg
Slovák byl zpočátku aktivnější, ale většinou narážel jen do Kováčova precizního krytu. Kováč se probudil až ve druhém kole, ale bylo znát, že zápas je dlouhý a žádný z protivníků nechce předčasně vyplýtvat síly. Sarkozi byl dále mírně iniciativnější. Tempo vyvrcholilo až v posledním kole, kdy borci ze sebe vydali zbytek energie a šťastnějším po závěrečném gongu byl nakonec Kováč.
Oleksander Sergeev (Ukrajina) vs Miroslav Čácha (ČR), do 76 kg
Čácha šel k zemi hned po druhém úderu Sergeeva a už nevstal. KO pro Ukrajince po minutě a osmi sekundách.
Jaromír Soukup (ČR) vs Igor Shukala (Bělorusko), nad 90 kg
První kolo bylo jen oťukávací, ale v tom dalším se Soukup do soupeře opřel a ten šel poprvé k zemi. Soukup ale nepolevil a po další sadě ran se Bělorus poroučel na prkna ringu podruhé, a když se to o chvíli později opakovalo i potřetí, rozhodčí zápas předčasně ukončil, na KO vyhrál Soukup.
Sandro Siproshvili (Gruzie) vs Miguel Velozo (Kuba), do 79 kg
Nevraživost z obou protivníků čišela už při úvodním pozdravu a od první sekundy si nedarovali ani centimetr ringu. Zápas byl značně vyhecovaný, padaly nečisté údery a rozhodčí ve druhém kole oběma rozdal po mínus bodu na zklidněnou. To pomohlo, v dalším kole se zpomalilo, Kubánec pomalu přestával boxovat a jen se na soupeře věšel. Gruzínec často mířil vedle, a tak se box změnil spíše v pošťuchovanou, jež nakonec skončila diskvalifikací Siproshviliho. Přemotivovaný zápas skončil po vyhlášení vítěze výměnou názorů mezi Gruzínským trenérem a Velozou a nezůstalo jen u slov, na řadu přišly i pěsti a oba od sebe roztrhla až ochranka.
Roman Kracík (ČR) vs Roman Klučar (Slovensko), nad 90 kg
Po vlažném začátku se všechno hlavní událo ve druhém kole. Po tvrdém Kracíkově direktu šel Slovák k zemi a byl počítán. Hned jak vstal, obdržel od Kracíka další ránu, a když se opět skácel k zemi, rozhodčí zápas ukončil. Vítězství Kracíka.
Ondřej Pála (ČR) vs Vyacheslav Sherbakov (Ukrajina), nad 90 kg
Vrchol večera a obrovský aplaus při nástupu Pály do ringu. První kolo se oba borci jen poznávali. Pála měl podporu celého publika a každý jeho úder byl odměněn bouřlivými ovacemi. Ukrajinec se dobře pohyboval a dařilo se mu vyhýbat tvrdým úderům soupeře, ale jen do konce druhého kole, kdy uhnout nestihnul a byl Pálovou pěstí sražen k zemi. Od další rány ho na pár chvil uchránil gong konce kola. Pála ale dobře věděl, že nechybí mnoho a chvíli po začátku třetího kola opět dostal soupeře na zem a ten už se nezvedl. I poslední zápas tak skončil vítězstvím českých barev.
Druhý ročník boxerského turnaje „ Pohár města Žižkova“ - nejlepších pražských, regionálních ale i reprezentačních boxerů se uskuteční 5. října v pražském hotelu Olšanka u příležitosti ukončení ligové sezóny boxu celorepublikové soutěže v juniorských a seniorských zápasech.
"V turnaji se utkají jen ti nejlepší amatérští boxeři ligy v různých váhových kategoriích, z nichž jedna je považována za mistrovskou," říká Stanislav Tišer, hlavní organizátor turnaje a majitel vyhlášené boxerské školy Box Club Žižkov.
Všichni vítězové duelů obdrží věcné ceny od partnerů turnaje a pamětní listy, vítěz mistrovské váhové kategorie navíc obdrží věcnou cenu Pohár města Žižkova a peněžitou prémii. Součástí turnaje bude doprovodný kulturní program nebo promítání krátkého filmu o historii městské části Praha 3 Žižkov.
Před finálním zápasem o pohár města Žižkova proběhne slavnostní ceremoniál udílení cen za celoživotní přínos boxu a nominovaní veteráni obdrží pamětní plakety a čestná uznání od starosty městské části Praha 3. Po ceremoniálu proběhne finálové utkání v mistrovské váze a po jeho skončení budou vyhlášeni a oceněni vítězové všech váhových kategorií, kterým budou předány věcné ceny.
2.Konečný se po prohře ve fotbalové atmosféře před dvěma tisícovkami diváků zlobil sám na sebe. Soupeře podle svých slov zatlačil do defenzivy, ve druhém kole jej dokonce poslal na zem. "Nechtěl jsem ale přehánět aktivitu a chtěl jsem se šetřit na další průběh zápasu. Věřil jsem, že se šance k ukončení duelu ještě dostaví. Bohužel jsem začal relativně rychle fyzicky odcházet," popsal Konečný průběh dvanáctikolového zápasu na svém webu.
Piccirillo se vzchopil a zhruba v polovině zápasu obnovil Konečnému zranění nosu z tréninku, které mu před třemi týdny způsobil týmový kolega. "Krvácel jsem čím dál tím víc a dost mě to znervózňovalo. S odcházejícími silami jsem ztratil i koncept a nedokázal zasahovat," uvedl Konečný. V posledním kole inkasoval úder, po kterém byl velmi otřesen a soustředil se prý jen na to, aby nebyl počítán. "Tušil jsem, že vítězem bude Ital," přiznal.
Jeho soupeř si připsal 45. vítězství z 48 zápasů, Konečný prohrál druhé z 32 vystoupení v profesionálním ringu. "Prohru s takovým soupeřem neberu jako velký krok zpět. Ale výhru jsem měl na dosah stejně jako významný titul. Prohra je čistě mojí chybou," řekl Konečný. Porážku připisoval i okolnostem duelu, který se měl údajně původně konat v Česku a přípravu na něj mu zkomplikovala zranění nosu a ruky. "Měl jsem se buď připravit lépe, nebo zápas odložit kvůli zranění," uvedl Konečný.
Styly boxu
Jsou tam tři všeobecně přijímané boxové styly, které jsou definovaly bojovníky. Oni jsou v-bojovník, ven-bojovník a výtržník.
V-bojovnik
V-bojovníci jsou často nejvíce vzrušující boxeři k hodinkám. Tento styl favorizuje uzavření uvnitř oponenta, přemáhat je s intenzitou a závany háků a háků. Oni inklinují být hbitý na jejich nohách, které mohou dělat je obtížný obejít pro pomalejšího bojovníka.
Pozoruhodný v-bojovníci zahrnují Jakea LaMotta, Ricky Hatton, a Joe Frazier.
Ven-bojovníci jsou opak v-bojovník. Kde v-bojovník pokusí se zavřít mezeru mezi sebou a jeho oponenta, ven-bojovník snaží se udržovat tu mezeru a boj s rychlejšími, delšími rozsahovýma šídly. Protože oni se spoléhají na slabší krátké údery a straights (jak protichůdný k hákům a hákům), oni inklinují vyhrát rozhodnutími bodů spíše než knockout, ačkoli někteří ven-bojovníci mají pozoruhodné drtivé rekordy. Oni pokoušejí se řídit boj tím, že používá jejich krátký úder, aby pobízel jejich oponenta k rozsahu a používání jejich silná práce nohou vyhnout se nějakému oponentovi, který se blíží. Ven-bojovníci jsou často považováni za nejlepší boxery pro jejich touhu vyhrát zápas tím, že obrousí jeho oponenta a předčí jej strategií, spíše než jednoduše vyrazit je.
Pozoruhodný ven-bojovníci zahrnují Muhammada Aliho, Pernell Whitaker, Floyd Mayweather Jr. a Larry Holmes.
VýtržníkJestliže ven-bojovník reprezentuje všechno vytříbený o boxu, výtržník (také známý jak ' slugger ', ' tvrdý hitter ' nebo ' jeden puncher ') často stojí pro všechno to je špatné se sportem. Sluggers inklinuje k finese nedostatku v kruhu, ale vyrovnat to u surové moci, často schopný zaklepat téměř nějaký oponent ven s jediným šídlem. Tato schopnost dělá jim buzení k hodinkám a jejich boje nepředvídatelný. Mnoho výtržníků dohlédne na pohyblivost nedostatku v kruhu a přiměje obtíž honit bojovníky, kteří jsou rychlí na jejich nohách. Oni preferují tvrdější, pomalejší šídla (takový jako háky a háky) a inklinovat ignorovat děrování kombinace. Jejich pomalost a předvídatelný bít vzory (jediná šídla se zřejmými vedeními) často opustí je otevřený pro counterpunching.
11.1.2007
Internetová úložna Box.net dneska rozběhla možnost posílání souborů na virtuální disk emailem (stejný pro všechny: upload@box.net).
Není potřeba zadávat zádné heslo, musíte soubor odeslat z emailu, kterým se přihlašujete. Brzy bude spuštěn i "whitelist", ve kterém si nastavíte kdo všechno vám může posílat soubory.
Teď tedy můžete novou funkci používat jako zálohu souborů, které vám přišly mailem, případně si tak můžete ukládat fotky nebo videa, která jste vytvořili na mobilu. Zatím nic moc.
Během několika málo týdnů nebo měsíců bychom se měli dočkat i pohodlného sdílení souborů uložených na Box.net. Co vy na to? Najdete pro Box.net využití?
Lukáš x Spejbl, Box x jiné sporty atd.
Jsou Vánoce, stromeček nastrojený, dárky zabalené, tak můžu napsat článek o všem, co se mi honí hlavou.... |
|
Tak včera jsem si pročítal diskuzi na heavenorhell.cz Lukáše a zdejších štamgastů a poněkolikráté jsem se hodně naštval blbostma, co lidi píšou o boxu. Naštvalo mě víc věcí a mám spoustu, na co bych reagoval, tak to vezmu popořadě.
Valetudo, MMA : Tak předně jsem se tam setkal s názorem, že klasický box ustoupí časem do pozadí a v popularitě bude 1. Valetudo (zápasy v kleci) 2. MMA (takový ten freestyle fight) 3. Thai box. Tento názor je tak nesmyslný, že se o tom musím rozepsat. Hned na úvod bych řekl, že box narozdíl od valetuda a MMA je SPORT. Tzn. mohou ho dělat i malé děti (už vidím, jak za deset let budou šestiletí caparti škrtit kamarády v kleci). Box má dlouholetou tradici v Evropě i Americe, která sahá od zápasů bez rukavic přes začlenění do OH hned od úvodu a přes velkou oblibu profiboxu v USA od 20. let až po současnost. Boxovaly i slavné osobnosti, politici, faráři atd. Dokážete si představit, že se jde farář pobít do klece ??? Já ne, protože v tom tkví zásadní rozdíl mezi boxem a ultimátními fighty : box je sport plný techniky, pravidel, ve kterém být dobrý pouliční rváč je vám platné asi jako mrtvému zimník.... Kdežto rozdíl mezi Valetudem a hospodskou rvačkou je opravdu minimální. Navíc box hýbal světem. Zápasy jakou Joe Luis - Max Schmelling, Ali - Foreman nebo Ali - Liston psaly dějiny. Box stvořil řadu velkých postav, které měnily svět. Kolik znáte slavných thaiboxerů z minulého století a kolik boxerů ?? Navíc i široké publikum mnohem lépe akceptuje box, ve kterém je násilí omezeno jen do určitých mantinelů. Třeba amatérský box je opravdu sportem se vším všudy, který není o nic více, či méně nebezpečný než jiné sporty. Boxeři jsou chráněni helmou, počítáním ve stoje a pravidlem o ukončení na základě převahy. Povaha boje v boxu není tak násilná jako u ultimátních sportů a spousta boxerů nemá násilí vůbec ráda. Třeba De La Hoya je klasický důkaz osobnosti mezi provazy. Má rozhled, vydává CD, dělá marketing, podniká, je to něco víc, než pouliční rváč. Inteligentní člověk a těch je v boxu víc - Kličkovi, nebo třeba i Lukáš je docela kultivovaný, což dokazuje jeho vystupování v diskuzi na heavenorhell, kdy (ač urážen) psal s nadhledem, tolerancí a i jeho myšlenky působily mnohem uspořádaněji. Navíc box dělá širší procento populace - vždyť u nás v klubu jsou 4 vysokoškoláci z Masarykovy university, což je trochu rozdíl, oproti ultimate fighterům, kteří se většinou stěží podepíšou... Jo a ještě něco : Když boxoval na Aztéckém stadionu Gabriel Ruelas proti Azumah Nelsonovi, přišlo 90 000 lidí. Kolik je největší návštěva na Valetudo ?? Hmmm ? A k názoru že oni jsou "větší fighteři" než my, protože "mají co nejmíň pravidel" : já to beru jako pochvalu. Sám se považuju za sportovce (box je 7. sport, který dělám závodně), ne za nějakého bitkaře. Na ulici jsem NIKDY nikomu nedal ránu, i když jsem k tomu měl stovky dobrých příležitostí. A myslím, že takových lidí je v boxu (narozdíl od ultimátních sportů) víc.
Večer heavenorhell : V tomhle naprosto souhlasím s Lukášem. Byla to nuda, ti kluci mi jako sportovci přišli prostě slabí. Myslím, že ti, co tam psali o tom, jaký to byl nářez, by se měli mrknout na zápas Castillo - Corrales, který se boxoval letos (tuším) někdy v květnu. To je jako nebe a dudy...
Box vs. Thaibox : Tak tady mi přijde naprosto nepochopitelné, jak se na nás tihle kluci vyvyšují. Já osobně mám 2 kámoše, co dělali thaibox - jeden to začal dělat a po 14 dnech šel na turnaj, který vyhrál... Druhý to dělal asi půl roku, no a toho zase dali do ringu s nějakým mistrem republiky a chytil KO, že už nikdy žádný takový sport dělat nebude... Nedokážu si představit něco takového v boxu. Přijde mi to zde totiž mnohem sofistikovanější a naučit se jak boxovat takticky a technicky trvá minimálně 2 roky, tzn. většina dobrých boxerů začíná už jako děti, kdežto s thaiboxem začínají kdy chcou a závody maj hrozně brzo. A jeden krásný příklad za všechny : Australan Paul Briggs. Ten byl mistrem světa v thaiboxu a vykašlal se na to, protože tam neměl motivaci, začal boxovat pod tátou od Mosleyho, zaboxoval si o titul WBC s Polákem Tomaszem Adamkem a ..... dostal lekci, že na ni do smrti nezapomene. Technický Polák tvrďáka Briggse povodil a pás je jeho... Navíc thaibox tady nemá vůbec tradici a zdejší lidé na něj nejsou stavění - to je jako alkohol x halucinogenní drogy pro nás a Indiány, je to s účinky opačně - na co jsou jedni zvyklí, druhé zabíjí. Pro Thajce je to národní sport a i víc než to, ale v Evropě ?? Viděli jste zápasy na Eurosportu ? Já tedy jo a nepřišlo mi to srovnatelné s boxem... A srovnání těchto 2 sportů "který je lepší" ? Neexistuje žádný férový způsob, ale myslím, že Tyson by Bonjaskyho umlátil jak na ulici, tak v ringu, prakticky s jakýmikoliv pravidly.
Lukáš vs. Spejbl : Nechápu, proč se Spejbl čílí, že by to bylo bez lowkicků. Je to přece duel SROVNÁVACÍ ne duel v THAIBOXU. Lukáš nechce dokázat, že je nejlepší český thaiboxer, jenom, že boxer thaiboxera při férových pravidlech porazí. A když Lukáš může jenom boxovat a Spejbl navíc kopat na hlavu, push-kicky na spodek, používat kolena a lokty, tak co se mu sakra nelíbí ????? Není to dost fér a kompromisní ?!!! Tady nejde o duel mistra v thaiboxu - o ten ani Lukáš nemá zájem. Jen chce vyvrátit ty jejich kecy o boxerech. A přece nemůžeš chtít po boxerovi, aby používal nohy jinak, než se učí od děcka - tedy s tím, že ví, že mu do nich nikdo kopat nebude. Pokud to Spejbl neví, tak box je založen na práci nohou a každý úder je kromě rotace trupu a pohybu ruky veden i s pomocí úkroků a vytáčení nohou - což není možně, pokud by do těch nohou mohl někdo kopat... Myslím, že pravidla, která navrhuje Lukáš jsou férová a rozhodně je spíš problém Spejbla, že nechce přistoupit na kompromis. A o kompromisu snad tohle je, ne ? Všechna srovnání mají být co nejvíc férová. Třeba kdysi byl šampion na 200m Michael Johnson a na stovku Donovan Bailey. Dali si závod na 150 m s tím, že tam byla zatáčka, aby to bylo fér (protože na rovině by měl stovkař výhodu - dvoustovkáři jsou zvyklí běhat zatáčky) a taky neměl Bailey kecy, protože věděl, že je lepší a že prostě vyhraje. A vyhrál.... A můj odhad, jak by teda Lukáš se Spejblem dopadl bez lowkicků ? No na distanc by neměl šanci, ale myslím, že kdyby ho zatlačil, tak by byl rychlý konec. Viz zápas Crocop - Bonjasky... Osobně tipuju Lukáše TKO v prvním kole. A s lowkicky ? To by asi Spejbl vyhrál na body, protože tohle je prostě pro boxera něco tak nepřirozeného, že by se s tím nevyrovnal.
Ech, já si tím ještě pokazím vánoční náladu. Prozatím konec, ale tenhle článek bude mít ještě 1-2 části. Tak Šťastné a veselé !!! A BOX4EVER !!
Myllys
|
|
|
|
Přečteno 6447x
|
|